Необходими продукти:
За блата и трохите:
150 г брашно пълнозърнесто брашно или от лимец /правила съм го с микс от различни брашна - бадемово, кокосово, елда, и винаги резултата е чудесен/
100г леко смлени овесени ядки
100г кафява захар
100г едро нарязани орехи
1ч.л. канела
1/2 ч.л. сух джинджифил
1/2 ч.л. прясно смлян кардамом
щипка прясно настъргано индийско орехче
125г краве масло
За чийз пълнежа:
500г извара или рикота
400г пюре от тиква
3 яйца
80г кафява захар
1ч.л. канела
щипка прясно настъргано индийско орехче
Рецептата е адаптирана от Food for the soul

Най-напред си приготвям пюрето от тиква, като съм използвала както сварена, така и печена тиква. При варената трябва много добре се изцеди водата.Застелете дъното на форма за печене с размер 23 см. с падащи стени с хартия за печене. Намажете стените на формата с масло и набрашнете леко. Загрейте фурната на 180 градуса.
Смесвам сухите продукти за блата без орехите. Прибавям мекото масло и с ръце претривам сместа до получаване на ронливо тесто. Разделям ги на две части. Едната половина сипвам във формата за печене и хубавичко притискам сместа към дъното й. Прибирам формата в хладилник и продължавам с чийз пълнежа.
Към втората част на сместа за блата прибавям орехите. Тази част ще използвам за трохите отгоре върху чийзкейка.
Разбивам яйцата и захарта с миксер. Прибавям пюрето от тиква, изварата и подправките.
Сипвам чийз пълнежа върху вече охладеният маслен блат. Пека 30 мин в загрятата на 180 градуса фурна. Изваждам и поръсвам отгоре с маслено-ореховите трохи. Пека още 30 минути, или до готовност.
Преди да се извади сладкиша от формата, трябва много добре да е изстинал. Ако можете, изчакайте няколко часа или най-добре на следващият ден, за да могат ароматите в него да разцъфтят най-добре.
Да ви е сладко!